تبلیغات
دل سوختگان پیام نور - نامه ی دانشجو به پدرش...(طنز)

نامه ی دانشجو به پدرش...(طنز)

با سلام خدمت بابای عزیزم، نمی دانید چقدر دلم برایتان تنگ شده است. اگر از احوالات اینجانب جویا باشید باید بگویم كه اینجا به ما خیلی خوش می گذرد و ملالی نیست جز دوری شما و ننه جان.

بابا جان! ما در دانشگاه خیلی امكانات زیادی داریم كه در پادگان ها اصلا موجود نمی باشد. اینجا ما مجبور نیستیم موهایمان را كچل كنیم. تازه بعضی ها در اینجا موهایشان از گیس های دختر مشهدی زینل نیز بلندتر می باشد. راستی به دختر مشهدی زینل بگویید كه به برادرش سلام برساند....

ادامه مطلب ادامه مطلب ادامه مطلب...

با سلام خدمت بابای عزیزم، نمی دانید چقدر دلم برایتان تنگ شده است. اگر از احوالات اینجانب جویا باشید باید بگویم كه اینجا به ما خیلی خوش می گذرد و ملالی نیست جز دوری شما و ننه جان.

بابا جان! ما در دانشگاه خیلی امكانات زیادی داریم كه در پادگان ها اصلا موجود نمی باشد. اینجا ما مجبور نیستیم موهایمان را كچل كنیم. تازه بعضی ها در اینجا موهایشان از گیس های دختر مشهدی زینل نیز بلندتر می باشد. راستی به دختر مشهدی زینل بگویید كه به برادرش سلام برساند.

بابا جان! در اینجا به دانشجو ها وام می دهند تا برای خودشان چیز بخرند. ولی جمشید آقا كه ارشد اتاق ما می باشد می گوید: « وامشان هم مثل بن كتابشونه. اول دیر می دهند و بعد قطعش می كنند.‌‌»من می دانم بن كتاب چیست ولی یك بار دختر مشهدی زینل می گفت كه بن پایتخت كشور آلمان می باشد ولی من هیچ وقت او را به آنجا نمی برم . چون اروپا دارای بد آموزی می باشد.

بابا جان ! ما در اینجا درسهای زیادی داریم كه من همه را می خوانم ولی نمی دانم چرا نمره های من خیلی بالا نمی باشد. جمشید آقا می گوید:« برو با پاچه خوری نمره بگیر» و من به او می گویم پاچه گرفتن كار سگ ها می باشد. ولی من فكر می كنم اینجا سگ زیاد دارد و به این دلیل، همه پاچه هایشان را بالا می زنند. راستی به دختر مشهدی زینل بگویید پاچه های خود را بالا نزند چون محله ما سگ ندارد.

دانشگاه ما یك جایی دارد كه به آن آموزش می گویند. جمشید آقا می گوید:« آموزش در موقع انتخاب واحد ما را سرویس می نماید. البته خدا خیرشان بدهد كه به فكر دانشجویان می باشند و آنها را رایگان سرویس می كنند.

بابا جان! بعضی وقت ها اینجا دخترها و پسرها خیلی با هم صحبت می كنند. من یك بار از جمشید آقا پرسیدم اینها چه كار می كنند؟ جمشید آقا به من گفت: «خنگه تو هم برو مخ بزن» ولی من هیچ وقت این كار را انجام نمی دهم چون ممكن است بر اثر كوبیدن مخ هایمان به هم دچار سر درد و سرگیجه بشویم. بابا جان! به ننه جان بگو در آشپزخانه دانشگاه یك غذایی به ما می دهند كه با چمن درست می نمایند و خیلی شبیه قورمه سبزی می باشد و مزه خشت خام می دهد. آقایی كه مسئول غذا می باشد و من به چشم برادری به او نگاه می كنم می گوید فسنجان است ولی جمشید آقا می گوید:« یك چیز بد می باشد» جمشید آقا این روزها خیلی بددهن شده است و من می خواهم با او قهر نمایم. به دختر مشهدی زینل بگویید نگران نباشد چون من بد دهن نشده ام و باباجان! اینجا وقتی آقا معلم وارد كلاس می شود كسی برپا نمی گوید . یك مرتبه من برپا گفتم و آقا معلممون من را از كلاس بیرون نمود. من نمی دانم دلیل این كار چه می باشد ولی حتما به این خاطر می باشد كه آقا معلممان انسانی خاكی و فروتن می باشد و دوست ندارد كسی به خاطر او از سرجایش بلند شود. بابا جان! اینجا آقا معلم ها و خانم معلم هایمان خیلی خوب می باشند زیرا ما وقتی گلاب به رویتان برای یك كاری به بیرون برویم اصلا نمی خواهد از آنها اجازه بگیریم. تازه نمره انضباط هم نداریم. ولی یك جایی می باشد كه به آن كمیته انضباطی می گویند. یك بار من از جمشید آقا پرسیدم كمیته انضباطی چیست؟ جمشید آقا در جواب سه مرتبه سرش را محكم به دیوار كوبید كه من دلیلش را نفهمیدم و از من خواست دیگر اسم آن مكان خفن را نیاورم.

خب پدر جان!دیگر مزاحم وقت شما نمی شوم. ننه جان را سلام برسانید. به دختر مشهدی زینل نیز بگویید زیاد روی من حساب ننماید و به من فرصت بدهد تصمیم بگیرم چون من دارم لیسانس می گیرم.
پسرت صفدر

iconبرچسب‌ها : پیام نور, دل سوختگان, دل سوختگان پیام نور, طنز, طنز دانشگاهی, انتقاد, سیستم گلستان, فراگیر پیام نور, دانلود نمونه سوال, جزوات پیام نور, کتاب های پیام نور, ازمون فراگیر پیام نور, ثبت نام پیام نور, نمونه سوال پیام نور, دانلود, دانلود نمونه سوال پیام نور, سیستم جامع گلستان, ارشد پیام نور, دفترچه فراگیر پیام نور, دانشگاه پیام نور, سایت پیام نور, دکتری پیام نور, دانلود کتاب های پیام نور, اشنایی با پیام نور, اخبار پیام نور, رشته های دانشگاه پیام نور, مهندسی کامپیوتر, پیام نور تهران, سازمان مرکزی پیام نور, ساختمان پیام نور, ادرس پیام نور, ازمون پیام نور, امتحانات پیام نور, ادرس دانشگاه پیام نور, کارشناسی پیام نور, ثبت نام دانشگاه پیام نور,
icon دنبالک ها: دل سوختگان پیام نور,
  • نوشته: شنگول
  • دوشنبه 4 بهمن 1389
  • نظرات وبلاگ